Breadcrumbs


Strona główna » Wiedza » Breadcrumbs

Breadcrumbs


Breadcrumbs (pl. „okruszki”), zwane również menu okruszkowym – to nawigacyjny element interfejsu użytkownika na stronie internetowej lub w aplikacji. Służą one do określenia aktualnej lokalizacji użytkownika w hierarchii zawartości strony oraz umożliwiają szybkie nawigowanie po różnych poziomach struktury witryny.

Breadcrumbs są zwykle wyświetlane w formie listy hiperłączy, która pokazuje ścieżkę, którą użytkownik podążył, aby dotrzeć do aktualnej strony. Każde hiperłącze w „okruszkach” reprezentuje jeden poziom hierarchii, a użytkownik może kliknąć w dowolny element, aby wrócić do wyższego poziomu struktury.

Na przykład, jeśli znajdujemy się na stronie produktu w sklepie internetowym, breadcrumbs może wyglądać tak:

Strona główna > Kategorie > Podkategoria > Produkt

Klikając na „Kategorie”, użytkownik zostanie przeniesiony do listy wszystkich kategorii. Klikając na „Podkategoria”, użytkownik zostanie przeniesiony do listy produktów w wybranej podkategorii itd.

Dzięki menu okruszkowemu użytkownik ma szybki dostęp do wyższych poziomów struktury witryny, co ułatwia nawigację po stronie i zrozumienie, gdzie się znajduje. Jest to szczególnie przydatne w przypadku witryn z dużą liczbą stron i głęboką hierarchią, oraz w sklepach internetowych.


Chcesz wiedzieć więcej?

Umów się na bezpłatną konsultację – sprawdzimy jak możemy Ci pomóc.
Napisz do nas