Kreator Obrazów Bing

Kreator Obrazów Bing

Krótki wstęp zanim zaczniemy…

Na dzień dzisiejszy dostępnych jest już wiele usług oferujących generowanie obrazów na podstawie opisów tekstowych. Dotychczas liderem w tej dziedzinie był Midjourney. Jednak w miarę upływu czasu konkurencja bardzo się poprawiła, dzięki czemu obecnie mamy możliwość korzystania z tego typu narzędzi całkowicie za darmo. Niedawno Microsoft udostępnił nowa opcję swoim użytkownikom – kreator obrazów, działający na najnowszym modelu DALL-E 3.

Jak wypada Kreator Obrazów w Bing od DALL-E 3 w stosunku do swoich starszych braci?

Odpowiedź może być tylko jedna – bardzo dobrze! Nowa zabawka Microsoftu poprawnie interpretuje wszelkie prośby użytkownika – jeżeli każesz mu aby dany element znalazł się na górze Twojej grafiki, to tam właśnie powinien się znaleźć. Pojawiła się także opcja generowania napisów, a poprawie uległy elementy związane z generowaniem dłoni, które często przysparzały różnym systemom sporych problemów.

Język angielski przy generowaniu obrazów? A komu to potrzebne…

Tym żartobliwym akcentem chcę podkreślić fakt, że Kreator Obrazów Bing działa również w oparciu o język polski. Także, jeżeli przed tworzeniem nowych grafik w oparciu o ciekawe i nieszablonowe prompty powstrzymywał Cię właśnie język, obecnie ta bariera zniknęła. A jeżeli chciałbyś wykorzystać potęgę DALL-E 3 oraz Kreatora Obrazów Bing w twoich Social Mediach, ale nie wiesz jak to zrobić skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy.

Aby skorzystać z Kreatora Obrazów w Bing musisz wykonać kilka czynności

  • Otwórz przeglądarkę Bing i zaloguj się na swoje konto (lub je utwórz, jeżeli wcześniej go nie posiadałeś)
  • Przejdź na stronę bing.com/create
  • I w zasadzie to tyle – klikasz „Twórz” i możesz puszczać wodze fantazji

Jeszcze mała dygresja – do wykorzystania jest dziennie 25 „tokenów”. Natomiast nie musisz się tym aż tak bardzo przejmować – gdy się wyczerpią dalej możesz generować obrazy, natomiast będzie to nieco dłużej trwać. Następnego dnia Twoje tokeny się zresetują i ponownie powrócą do stanu 25.

Bardzo dobrze działa również opcja „Odkrywaj Pomysły” – pozwala ona podejrzeć inne, wygenerowane już obrazy wraz z promptem jaki został użyty do ich stworzenia. Czasami naprawdę można się zainspirować.

Wrażenia z użytkowania tego nowego narzędzia są naprawdę bardzo pozytywne. Jednak podczas zabawy nim kilka razy miałem do czynienia z ciekawym zjawiskiem. Kreator Obrazów ma również opcję „zaskocz mnie” – generuje ona losowy prompt. Podczas korzystania z tej funkcji kilka razy Bing nie chciał wygenerować obrazów, ze względu na obraźliwe treści, oraz prompt niezgodny z jego normami. Czyli de facto najpierw sam wymyślił co chce wygenerować, a potem stwierdził, że to jednak sprzeczne z jego zasadami i tego nie wygeneruje. Cóż, jak to mówią „a wise man changes his mind, a fool never will”, albo nawet bardziej pasuje polskie powiedzenie – „tylko krowa nie zmienia poglądów.”😅

Poniżej kilka obrazów jakie udało mi się wygenerować.

Teraz już wiecie jak będzie wyglądać Poznań 1000 lat po katastrofie nuklearnej, albo Warszawa w 3022 roku.

Masz pytania? Kliknij śmiało, chętnie pomożemy

Napisz do nas

Podobne wpisy